Home Legalizacja butli

Legalizacja butli

Legalizacja butli, zbiorników ciśnieniowych – Kraków – Orfemet

Firma Orfemet z Krakowa przeprowadza legalizację butli gazowych, butli nurkowych, butli powietrznych, zbiorników ciśnieniowych.

Prawidłowo przeprowadzona legalizacja butli gwarantuje bezpieczeństwo jej użytkowania. Butle na gazy techniczne mogą być dopuszczone do bezpiecznego użytkowania na okres maksymalnie 10 lat. Po upływie terminu eksploatacji przeprowadzane jest badanie obejmujące rewizję wewnętrzną zbiornika i wykonanie hydraulicznej próby ciśnieniowej. Próby dokonywane są na profesjonalnym stanowisku do badań wysokociśnieniowych. Dysponujemy ponadto sprzętem umożliwiającym wykonywanie prób ciśnieniowych u klienta, również w strefie Ex (iskro bezpieczny). Przeprowadzamy próby ciśnieniowe do 500 bar.

Jakie zbiorniki legalizujemy?

Legalizujemy zbiorniki ciśnieniowe przeznaczone na argon, azot, dwutlenek węgla, „mix”, tlen, hel, gazy wzorcowe oraz praktycznie dowolnie inne (z wyłączeniem acetylenu). Ponadto, wykonujemy legalizację butli nurkowych oraz aparatów powietrznych, niezależnie od ich materiału wykonania – stalowego, aluminiowego czy kompozytowego. Wykonujemy również legalizację zbiorników z cechą „pi”

Ile trwa legalizacja butli?

Uśredniając, można założyć, że wykonujemy legalizację dwa razy w miesiącu, oczywiście wszystko uwarunkowane jest ilością butli jaką uda nam się zgromadzić. Zanim jednak butla zostanie dopuszczona do badania ciśnieniowego musi zostać spisana, zważona i zweryfikowana pod kątem stanu technicznego. Po badaniu butle są suszone i wkręcamy zawory (o ile były dostarczona wraz z butlą). Należy więc założyć, że maksymalny czas oczekiwania od dostarczenia może wynieść 3 tygodnie. Oczywiście podany termin jest wartością graniczną. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego w celu ustalenia terminu wizyty inspektora UDT w naszym zakładzie, a co za tym skrócenia czasu oczekiwania na wykonanie legalizacji butli.

By przedłużyć legalizację zbiornika, zapraszamy do siedziby firmy przy ulicy Studzienki 21 w Modlnicy. Można również kontaktować się telefonicznie, mailowo oraz poprzez formularz dostępny na stronie.